Jakich ubezpieczeń potrzebujesz w Niemczech?

 

 

Jeśli mieszkasz w Niemczech i planujesz przyszłość swoją i swojej rodziny w tym kraju, zdecydowanie powinieneś zastanowić się nad tym, jakich ubezpieczeń potrzebujesz. Ze względu na bardzo rozbudowany rynek ubezpieczeń w Niemczech każdy, niezależnie od indywidualnych potrzeb, może wybrać produkty ubezpieczeniowe, które będą odpowiadać jego indywidualnym potrzebom.  Poznaj rodzaje ubezpieczeń w Niemczech jakich potrzebujesz.

Obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech

Od 2009 roku ubezpieczenie zdrowotne jest w Niemczech obowiązkowe. Dostępne są państwowe i prywatne ubezpieczenia zdrowotne. Większość osób pracujących na etacie korzysta z usług państwowych kas chorych w Niemczech. Warto jednak podkreślić, że również osoby zatrudnione na etacie mogą wybrać prywatne ubezpieczenie zdrowotne, jeśli uzyskują dochód powyżej 64.350 Euro brutto na rok.

Jeśli chodzi o prywatne ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech, objęte są nim przede wszystkim osoby prowadzące działalność gospodarczą. W przypadku prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych składka uzależniona jest w znacznym stopniu od wieku ubezpieczonego oraz zakresu ubezpieczenia.

Prywatne ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej (Haftpflichtversicherung) 

To jedno z najważniejszych ubezpieczeń! Prywatne ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej to nic innego jak ubezpieczenie, które zapewnia Ci ochronę, jeśli będziesz zobowiązany do pokrycia szkód, które powstały na skutek Twojego czynu, czynu Twoich dzieci lub zwierząt domowych. Warto podkreślić, że ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej może pokryć szkody personalne, majątkowe, a także straty finansowe. Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym obejmuje szkody wyrządzane przez małe zwierzęta domowe np. przez kota, chomika czy papugę. Właściciele psów powinni dodatkowo zawrzeć ubezpieczenie OC z powodu posiadania psa.

Ubezpieczenie samochodu

rodzaje ubezpieczeń w NiemczechJeśli masz samochód, jak najbardziej potrzebujesz ubezpieczenia. Obowiązkowe jest ubezpieczenie OC, czyli Kfz-Haftpflichtversicherung. Ubezpieczenie to pokrywa koszty szkód wyrządzonych osobom trzecim. Oprócz obowiązkowego ubezpieczenia OC możesz dodatkowo zdecydować się ubezpieczenie Kasko (w Niemczech mamy do wyboru dwa warianty: Teilkasko i Vollkasko), które zabezpiecza np. w przypadku kradzieży, szkód spowodowanych burzą czy gradem, włamań.

 

Jakie jeszcze prywatne ubezpieczenia są dobrym rozwiązaniem?

Jak wspomnieliśmy, rynek produktów ubezpieczeniowych w Niemczech jest bardzo rozbudowany. W praktyce oznacza to, że każdy może dobrać ochronę ubezpieczeniową, która będzie odpowiadać jego potrzebom. Wszystkie osoby zainteresowane zakupem polisy ubezpieczeniowej zapraszamy do kontaktu z naszą firmą. Nasza oferta obejmuje profesjonalne doradztwo i sprzedaż ubezpieczeń.  Chętnie pomożemy Ci dobrać ubezpieczenie emerytalne, od odpowiedzialności cywilnej, wypadkowe czy ubezpieczenie budynku. W oparciu o analizę Twoich potrzeb i sytuacji życiowej zaproponujemy rozwiązania ubezpieczeniowe, które zapewnią Ci optymalną ochronę w życiu codziennym. Przekonaj się!

Shopping Cart
Scroll to Top
Zadzwoń teraz