Prywatne ubezpieczenie wypadkowe w Niemczech

 

Niezależnie od tego, czy jesteś zatrudniony na etacie czy też prowadzisz działalność gospodarczą w Niemczech, powinieneś rozważyć zawarcie umowy prywatnego ubezpieczenia wypadkowego. To produkt ubezpieczeniowy, który zapewnia ochronę w razie wypadków, do których doszło zarówno w pracy, jak i poza nią. Z naszego artykułu dowiesz się, jakie zalety mają ubezpieczenia wypadkowe oraz ubezpieczenie od niezdolności do wykonywania swojego zawodu.

Ubezpieczenie wypadkowe opcjonalnie z chorobowym

W przeciwieństwie do osób zatrudnionych przedsiębiorcy nie są objęci obligatoryjnym ubezpieczeniem wypadkowym. Jeśli nie zdecydują się na żaden prywatny produkt ubezpieczeniowy, nie mają w zasadzie żadnego zabezpieczenia w razie wypadku i jego następstw. W życiu przydarzają się różne rzeczy, nie warto lekceważyć ryzyka. Do wypadków dochodzi również  w zaciszu domowym.

Bardzo dobrym wyborem w przypadku przedsiębiorców jest ubezpieczenie wypadkowe z opcjonalnym chorobowym. W tym przypadku możesz liczyć na wypłatę zasiłku chorobowego w trakcie zarówno krótkiej, jak i przewlekłej choroby – to może być zabezpieczenie dla Twojej rodziny i firmy.

Ubezpieczenie wypadkowe dla osób prywatnych

ubezpieczenia wypadkoweNa prywatne ubezpieczenie wypadkowe mogą zdecydować się także osoby zatrudnione na etacie. Jak już wspomnieliśmy, osoby zatrudnione objęte są obowiązkowym ubezpieczeniem państwowym. Ten typ ubezpieczenia ma jeden podstawowy minus – niestety obejmuje wyłącznie wypadki, do których doszło w miejscu pracy oraz w drodze do niej i z powrotem. A tymczasem statystyki pokazują, że większość wypadków ma miejsce w czasie wolnym. Opłaca się zatem skorzystać z dodatkowej ochrony.

Ubezpieczenie od niezdolności do wykonywania zawodu

Ubezpieczenie od niezdolności do wykonywania zawodu, czyli Berufsunfähigkeitsversicherung (BU), to kolejny produkt ubezpieczeniowy, który warto rozważyć. Ten typ ubezpieczenia przyda się zarówno przedsiębiorcom, jak i osobom zatrudnionym.

Osoby zatrudnione powinny być świadome faktu, że Deutsche Rentenversicherung nie stanowi wystarczającego zabezpieczenia w przypadku niezdolności do dalszego wykonywania zawodu. Warto zadbać o dodatkowe zabezpieczenie, którym może być właśnie Berufsunfähigkeitsversicherung .

Jeszcze inaczej wygląda sytuacja  w przypadku przedsiębiorców, którzy nie płacą składek do Deutsche Rentenversicherung. Przedsiębiorcy często nie mają żadnego zabezpieczenia, jeśli zachorują lub ulegną wypadkowi.

Aby otrzymać rentę z ubezpieczenia od niezdolności do wykonywania zawodu, czyli Berufsunfähigkeitsversicherung, trzeba być w min. 50% przez min. 6 miesięcy niezdolnym do wykonywania swojego wcześniej wykonywanego zawodu.

Co istotne, że ubezpieczenie wypadkowe z opcjonalnym chorobowym i ubezpieczenie od niezdolności do wykonywania zawodu, to dwa zupełnie różne produkty. Jeden z nich nie może zastąpić drugiego. Świadczenia z ubezpieczenia chorobowego wypłacane są okresowo, wyłącznie w czasie choroby. Pamiętaj jednak, że po zakończeniu leczenia, może się okazać że nie będzie mógł wykonywać dotychczasowego zawodu. W tym przypadku możesz skorzystać ze świadczeń w ramach  BU.

Jeśli jesteś zainteresowany prywatnym ubezpieczeniem wypadkowym lub od niezdolności do wykonywania zawodu, zapraszamy do skorzystania z naszych sług. Omówimy Twoje potrzeby, np. oczekiwania co do ewentualnego odszkodowania i możliwych świadczeń, aby doradzić Ci najlepsze rozwiązanie.

Shopping Cart
Scroll to Top
Zadzwoń teraz