Polisa na życie – zabezpieczenie dla Twoich bliskich

 

 

To nie przypadek, że tak wiele osób decyduje się na niemieckie Risikolebensversicherung, czyli polisę na życie. Śmierć członka rodziny jest zawsze trudną, traumatyczną sytuacją. Jeśli odchodzi główny żywiciel rodziny, może się dodatkowo okazać, że jego bliscy popadną w kłopoty finansowe.

polisa na życie

Chcesz zabezpieczyć swoich najbliższych przed trudną sytuacją finansową na wypadek Twojej śmierci? W takim razie zastanów się nad wykupieniem ubezpieczenia na życie. W razie Twojej śmierci kwota ubezpieczenia może pokryć np. koszty kredytów albo po prostu bieżących kosztów życia Twojej rodziny.

 

 

Kiedy warto zdecydować się na polisę na życie?

Zasadniczo polisa na życie przyda się każdemu, kto chce zabezpieczyć rodzinę. Szczególnie poważnie nad tym produktem ubezpieczeniowym powinny jednak zastanowić się te osoby, po których ewentualnej śmierci byt ich rodziny byłby zagrożony. Dotyczy to np. rodziców, którzy samotnie wychowują dzieci oraz osób, które wraz z partnerem życiowym spłacają kredyt,. Ubezpieczenie na życie będzie dobrym rozwiązaniem w każdym przypadku, gdy śmierć ubezpieczonego wiązałaby się z trudnościami finansowymi jego bliskich.

Ile kosztuje polisa na życie w Niemczech?

Na to pytanie nie da się odpowiedzieć jednoznacznie, ponieważ składka na niemieckie Risikolebensversicherung zależy od kilku różnych czynników, przede wszystkim od sumy ubezpieczenia oraz jego okresu. Na koszt ubezpieczenia wpływa również wiek oraz stan zdrowia ubezpieczonego w momencie podpisywania umowy. Warto podkreślić, że ubezpieczenie na życie jest tym droższe im starsza jest osoba, która je zawiera.

Na jak długo warto zawrzeć polisę na życie w Niemczech?

Okres obowiązywania umowy ustala się indywidualnie przy jej zawieraniu. Jeśli polisę na życie zawierają osoby, które chciałyby swoim ubezpieczeniem zabezpieczyć spłatę kredytu, polisa powinna pokrywać się ze spłatą ostatnich rat kredytowych. A może chcesz zabezpieczyć byt swoich dzieci? W takim razie dobrym rozwiązaniem może być polisa na 20 lat.

Zanim zdecydujesz się na określoną liczbę lat, zastanów się, jak długo Twoi bliscy będą potrzebować takiego zabezpieczenia finansowego na wypadek Twojej śmierci. Jeśli Twoje dzieci usamodzielnią się, zanim polisa wygaśnie, możesz w miarę potrzeb wypowiedzieć umowę wcześniej.

Risikolebensversicherung – istotne zalety tego rozwiązania

Polisa na życie to rozwiązanie, które jest elastyczne. Okres ubezpieczenia oraz kwotę ubezpieczenia możesz dopasować do swoich oczekiwań/ swojej sytuacji życiowej. Suma ubezpieczenia powinna wynosić  3- do 5-krotność Twojego rocznego dochodu brutto.

Kolejnym atutem ubezpieczenia na życie są stosunkowo małe składki. Im szybciej zdecydujesz się na polisę, tym niższe składki będziesz płacić. Dlatego niemieckie Risikolebensversicherung to świetny produkt chociażby dla młodych rodziców, którzy chcieliby zabezpieczyć swoje dzieci.

Polisa na życie jest rozwiązaniem, które da Ci komfort psychiczny – nie będziesz musiał obawiać się, że po Twoja śmierć zagrozi egzystencji Twoich bliskich. Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie!

Shopping Cart
Scroll to Top
Zadzwoń teraz