Optymalne ubezpieczenie dla właścicieli nieruchomości

 

Jesteś właścicielem nieruchomości w Niemczech? Szukasz odpowiedniej ochrony ubezpieczeniowej dla Twojego domu? W takim razie dobrze trafiłeś. U nas dowiesz się, dlaczego warto zdecydować się na specjalne ubezpieczenie budynku oraz co obejmuje ochrona ubezpieczeniowa w tym przypadku.

Ubezpieczenie budynku w Niemczech. Kiedy warto?

Niemieckie Gebäudeversicherung to produkt ubezpieczeniowy, którym powinien zainteresować się każdy właściciel budynku. Jeśli jesteś w posiadaniu własnego domu, wiesz dobrze, jakie koszty generuje budowa lub zakup nieruchomości. Co więcej, rozmaite awarie np. pęknięte rury , a także szkody spowodowane np. przez burze, ulewne deszcze i osunięcia ziemi wiążą się najczęściej z kolejnymi wysokimi kosztami. Jeśli zawrzesz Gebäudeversicherung możesz czuć się bezpiecznie – koszty napraw pokryje ubezpieczyciel.

Na ubezpieczenie budynku mogą zdecydować się także osoby, które są jeszcze w trakcie budowy domu. Naprawdę warto, bo również i w tym przypadku szkody spowodowane np. pożarem mogą okazać się bardzo kosztowne.

Ubezpieczenie budynku w Niemczech – najważniejsze zalety

To nie przypadek, że tak wielu właścicieli nieruchomości w Niemczech decyduje się na zawarcie ubezpieczenia budynku. Tzw. Gebäudeversicherung ma następujące zalety:

  • szeroki zakres ubezpieczenia – ubezpieczenia budynku to ochrona zarówno budynku mieszkalnego jak i budynków gospodarczych. Ochrona dotyczy np. szkód na skutek pożaru, powodzi, zalania, burzy;
  • elastyczna ochrona ubezpieczeniowa – w razie potrzeby możesz zdecydować się na różne moduły i tym samym dopasować zakres ochrony do Twoich indywidualnych potrzeb;
  • ubezpieczenie pokrywa koszty następcze – dotyczy to sytuacji, gdy koszty te spowodowane zostały na skutek objętych Twoim ubezpieczeniem szkód, chodzi tutaj np. o koszty związane z pracami wyburzeniowymi czy oczyszczaniem zniszczonych budynków;
  • udział własny – tzw. Selbstbeteiligung to świetny sposób na obniżenie swojej składki ubezpieczeniowej. Udział własny to część wartości szkody, którą osoba ubezpieczona zobowiązuje się pokryć sama.

 

Dopasuj ochronę ubezpieczeniowa do Twoich wymagań

Warto podkreślić, że świadczenia w ramach ubezpieczenia budynku mogą być bardzo różne. Warto skorzystać z możliwości dopasowania ochrony ubezpieczeniowej do swoich potrzeb. Jak najbardziej możliwe jest indywidualne dobranie modułów ubezpieczenia. Poza ochroną przed skutkami pożaru, zalania czy powodzi, możesz zdecydować się też na zabezpieczenie na wypadek:

  • szkód spowodowanych przez osoby trzecie, w tym także wyrządzonych umyślnie;
  • szkód spowodowanych przez dzikie zwierzęta;
  • szkód, które powstały na skutek rażącego zaniedbania;
  • szkód spowodowanych przepięciami;
  • uszkodzeń rur kanalizacyjnych itd.

Jeśli właśnie kupiłeś lub wybudowałeś nieruchomość w Niemczech, na pewno zastanawiasz się, jak  zapewnić jej optymalną ochronę ubezpieczeniową. Dekancelaria chętnie pomoże Ci wybrać ubezpieczenie budynku, którego zakres będzie odpowiadał Twoim indywidualnym potrzebom. Przeanalizujemy Twoją sytuację i doradzimy Ci wybór odpowiednich modułów ubezpieczeniowych. Zapraszamy do kontaktu!

 

Shopping Cart
Scroll to Top
Zadzwoń teraz