Ubezpieczenie ochrony prawnej w Niemczech

ubezpieczenie ochrony prawnej w Niemczech.

Spory prawne, które wymagają skorzystania z profesjonalnych usług adwokata lub radcy prawnego nie należą do rzadkości. Zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby prywatne, korzystają z pomocy prawnej. Wiele sporów zarówno firmami, jak i pomiędzy osobami prywatnymi, znajduje swój finał w sądzie, co generuje wysokie koszty (pomoc adwokata, opłaty sądowe, opinie biegłych itd.). Jak zabezpieczyć się przed poniesieniem tych kosztów? Rozwiązaniem jest Rechtsschutzversicherung, czyli ubezpieczenie ochrony prawnej.

Ubezpieczenie ochrony prawnej dla firmy

Osoby prowadzące działalność gospodarczą muszą liczyć się z tym, że niektóre konflikty z partnerami biznesowymi lub niezadowolonymi klientami mogą wymagać profesjonalnego wsparcia ze strony adwokata lub radcy prawnego. Odpowiednio dobrane ubezpieczenie ochrony prawnej dla firmy (Gewerberechtsschutzversicherung) będzie dobrym wyborem! Ubezpieczenie umożliwi Ci skorzystanie z profesjonalnej pomocy. Nie będziesz musiał sam zgłębiać skomplikowanych przepisów prawa oraz procedur procesowych, jeśli dojdzie do sprawy sądowej. To zabezpieczenie, które przyda się firmom działającym w najróżniejszych branżach.

Ubezpieczenie ochrony prawnej dla osób prywatnych

Również osoby prywatne powinny rozważyć zawarcie ubezpieczenia ochrony prawnej. Zasadniczo Rechtsschutz (ochrona prawna) dla osób prywatnych obejmuje cztery bloki:

  • ochronę w życiu prywatnym (Privatrechtsschutz) – chodzi tutaj zwłaszcza o spory z zakresu prawa cywilnego;
  • ochronę w życiu zawodowym (Berufsrechtsschutz) –  konflikty na linii pracodawca-pracownik;
  • ochronę dot. kwestii mieszkaniowych (Wohnungsrechtschutz)  – problemy prawne związane np. z wynajmowaniem nieruchomości;
  • ochronę dot. uczestnictwa w ruchu ulicznym (Verkehrsrechtsschutz) – spory wynikające z uczestnictwa w ruchu ulicznym, jak i z posiadania pojazdów.

Jeśli zdecydujesz się na zawarcie ubezpieczenia ochrony prawnej dla osób prywatnych, obejmie ono obowiązkowo pierwszy z wymienionych bloków. W miarę potrzeb możesz jednak poszerzyć zakres ochrony o pozostałe moduły.

Ubezpieczenie ochrony prawnej w Niemczech i jego koszty

ubezpieczenie ochrony prawnej w Niemczech.Ile kosztuje ubezpieczenie ochrony prawnej? Na to pytanie nie da się odpowiedzieć jednoznacznie, ponieważ koszty te mogą być bardzo różne. Przede wszystkim ostateczny koszt zależy od tego, czy zdecydujesz się tylko na niektóre warianty z wymienionych obszarów ochrony czy też na cały pakiet. Na wysokość składki wpływa oczywiście także zakres świadczeń. Generalnie z ubezpieczenia ochrony prawnej nie korzysta się przez cały czas, składkę natomiast należy płacić każdego miesiąca. Aby obniżyć ten koszt, możesz zdecydować się na udział własny (tzw. Selbstbeteiligung) np. 150 Euro.

Wszystkie osoby zainteresowane zawarciem ubezpieczenia ochrony prywatnej zapraszamy do zapoznania się z ofertą Dekancelarii. Nasz zespół udzieli Ci dodatkowych informacji oraz pomoże wybrać ubezpieczenie, którego zakres będzie adekwatny do Twojej sytuacji życiowej i oczekiwań. Skontaktuj się z nami!

 

Shopping Cart
Scroll to Top
Zadzwoń teraz