Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym – dlaczego warto?

Chyba zgodzisz się z nami, że konieczność pokrycia szkód wyrządzonych osobom trzecim lub koszty wynikające ze zniszczenia wartościowych przedmiotów we własnym domu np. na skutek zalania mogą wiązać się z bardzo dużym obciążeniem finansowym. Tymczasem w obu przypadkach możesz zabezpieczyć się za pomocą odpowiednich produktów ubezpieczeniowych. To nie przypadek, że ubezpieczenie OC w życiu prywatnym uważane jest za jedno z ważniejszych ubezpieczeń.

Dlaczego warto zawrzeć umowę ubezpieczenia OC, ubezpieczenia mieszkania lub ubezpieczenia majątkowego? W naszym wpisie znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym

Prywatne ubezpieczenie OC (Private Haftpflichtversicheung) zabezpiecza Cię przed ponoszeniem kosztów związanych ze szkodami, które wyrządzisz osobom trzecim Ty lub osoby, za które odpowiadasz, np. Twoje dzieci. Jeśli np. uszkodzisz cenny mebel w domu przyjaciół lub infrastrukturę drogową podczas jazdy rowerem, Twoje ubezpieczenie OC może pokryć spowodowane w ten sposób szkody. Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym pokrywa szkody personalne i majątkowe, stanowi także ochronę przed roszczeniami, które nie mają uzasadnienia (w ramach tzw. pasywnej ochrony prawnej).

Warto podkreślić, że ubezpieczenie OC obejmuje również szkody, które wyrządzą Twoje zwierzęta. Jednak uwaga! Polisy OC obejmują małe zwierzęta domowe np. ptaki, chomiki, koty, świnki morskie. Właściciele psów muszą zawrzeć dodatkowe ubezpieczenie OC z powodu posiadania psa.

Ochrona ubezpieczeniowa mienia prywatnego

ubezpieczenie OC

Chcesz chronić swój prywatny majątek? Możesz zawrzeć ubezpieczenie mieszkania lub ubezpieczenie majątkowe. To ubezpieczenia, które zabezpieczają przed szkodami na skutek zniszczenia czy kradzieży należących do Ciebie przedmiotów, mebli, cennych obrazów itd. Pamiętaj, że jeśli zależy Ci także na ochronie cennych przedmiotów ze szkła, musisz zdecydować się na dodatkową ochronę, ponieważ standardowe ubezpieczenia jej nie obejmują.

Standardowe ubezpieczenie domu lub mieszkania chroni zawartość Twojej nieruchomości w przypadku: kradzieży, wandalizmu, ognia, burzy i gradu, eksplozji, a także zalania. Jako zawartość nieruchomości mieszkalnej traktowane są: sprzęty AGD, dywany, meble, komputery, biżuteria, gotówka, itd.

Ubezpieczenia dla firm 

Również osoby prowadzące działalność gospodarczą w Niemczech powinny rozważyć dodatkową ochronę ubezpieczeniową.  Ubezpieczenie OC ochroni Cię przed roszczeniami osób trzecich, wobec których jesteś zobowiązany do pokrycia wyrządzonych im szkód.

Z drugiej strony warto pomyśleć także o wykupieniu ubezpieczenia majątku firmy, które zabezpieczy sprzęty firmowe, materiały, produkty na magazynach itd. np. w przypadku zalania czy kradzieży.

Jeśli jesteś zainteresowany ochroną zarówno przed roszczeniami ze strony osób trzecich, jak i ochroną własnego majątku, zapraszamy do kontaktu z Dekancelarią. Nasze wieloletnie doświadczenie pozwala nam na zaoferowanie Ci profesjonalnego wsparcia przy wyborze produktów ubezpieczeniowych. Chętnie udzielimy Ci wszelkich informacji.

Shopping Cart
Scroll to Top
Zadzwoń teraz