Ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech od “A” do “Z”

Ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech. Co warto o tym wiedzieć?

Niezależnie od tego, czy chcesz zostać w Niemczech na stałe czy po prostu planujesz dłuższy pobyt  w tym kraju, musisz wybrać odpowiednie ubezpieczenie zdrowotne. Ubezpieczenie to zapewni Ci dostęp do opieki medycznej, zarówno profilaktycznej, jak i w nagłych sytuacjach. Warto podkreślić, że ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech jest obowiązkowe – system ubezpieczeniowy obejmuje ubezpieczenia państwowe i prywatne. Z naszego artykułu dowiesz się, jakie są różnice pomiędzy tymi ubezpieczeniami.

Państwowe ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech

ubezpieczenie zdrowotne w NiemczechUbezpieczenie państwowe, czyli Gesetzliche Krankenversicherung, oferowane jest w Niemczech przez kasy chorych. Na chwilę obecną tych kas jest w Niemczech ponad 200. Warto podkreślić, że bazowe świadczenia oferowane przez różne kasy chorych są w zasadzie takie same. Oferty kas różnią się między sobą głównie pod kątem dostępnych programów bonusowych.

Jakie świadczenia bazowe oferują niemieckie państwowe kasy chorych? Do standardowych zaliczają się m.in.:

  • wizyty u lekarza rodzinnego;
  • wizyty u specjalistów;
  • podstawowe zabiegi stomatologiczne;
  • badania;
  • refundowane leki;
  • wypłata zasiłku chorobowego Krankengeld;
  • psychoterapia;
  • bezpłatne ubezpieczenie członków rodziny.

Jeśli potrzebujesz więcej informacji na temat bazowych świadczeń oferowanych przez niemieckie kasy chorych, zapraszamy do kontaktu. Chętnie pomożemy Ci zawrzeć ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech. Naszym klientom oferujemy kasy chorych, które mają ciekawe programy bonusowe dla ubezpieczonych, w tym także kasy z infolinią i obsługą po polsku oraz takie, które zwracają składki, jeśli nie skorzystasz z leczenia.

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne (Private Krankenversicherung) to najczęstszy wybór osób prowadzących działalność gospodarczą. Również osoby zatrudnione mogą ubezpieczyć się prywatnie, jeśli ich roczny dochód przekracza 66.600 Euro brutto (2023). Jeśli ich dochód jest niższy, są obowiązkowo objęci ubezpieczeniem państwowym.

Warto podkreślić, że na rynku dostępne są bardzo zróżnicowane taryfy ubezpieczeniowe. Jeśli zdecydujesz się na współpracę z Dekancelarią, możesz wybrać prywatne ubezpieczenie zdrowotne, które będzie w pełni odpowiadać Twoim oczekiwaniom. Częstym wyborem naszych klientów jest ubezpieczenie prywatne okresowe do 5 lat. Co istotne, koszty prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego nie muszą być wysokie. Zaczynają się już od 214,96 EUR/miesięcznie.

Co należy wziąć pod uwagę przy wyborze ubezpieczenia zdrowotnego w Niemczech? Pamiętaj, że musi ono spełniać wymogi zawarte w § 193 Abs. 3 VVG (Versicherungsvertragsgesetz) – niestety okazuje się, że wiele taryf turystycznych nie odpowiada ustawie. Nasz zespół pomoże Ci wybrać prywatne ubezpieczenie zdrowotne, które sprosta Twoim oczekiwaniom i będzie zgodne z aktualnymi przepisami prawnymi obowiązującymi w Niemczech.

Mamy nadzieję, że zaprezentowane informacje pomogą Ci podjąć decyzję o wyborze najlepszego ubezpieczenia zdrowotnego w Niemczech. Chętnie służymy Ci pomocą przy zawarciu wszelkich formalności. Zapraszamy do kontaktu!

 

 

Kontakt w języku polskim!

Tel.: +49 1520-671-3680

Mail: biuro@dekancelaria.com

Shopping Cart
Scroll to Top
Zadzwoń teraz