Co to jest ADAC? Czy warto zostać członkiem ADAC?

Co to jest ADAC?

ADAC (niem. Allgemeiner Deutscher Automobil-Club) to największy automobilklub w Europie. Według danych z 2021 ADAC ma ok. 21,23 mln członków. Automobilklub przeprowadza miarodajne testy nowych samochodów i fotelików samochodowych, a także oferuje ubezpieczenia komunikacyjne.

To nie przypadek, że ADAC jest największym europejskim automobilklubem. Organizacja dysponuje bardzo rozbudowaną siecią pomocy drogowej. Charakterystyczne żółte samochody z czarnym napisem ADAC to de facto mobilne warsztaty samochodowe, które mają za zadanie wspierać kierowców w awaryjnych sytuacjach na drodze.

Członkostwo w ADAC. Czy warto?

członkowstwo adacCzłonkowie ADAC mogą liczyć na bardzo szeroką ochronę. Z pomocy automobilklubu można skorzystać w przypadku najróżniejszych usterek technicznych. Jak wspomnieliśmy, flota ADAC składa się z samochodów, które wyposażone są niezbędne w warsztacie samochodowym narzędzia. W praktyce oznacza to, że bardzo często możliwe jest wykonanie niezbędnej naprawy w miejscu awarii. Jeśli awaria będzie bardziej skomplikowana, Twój samochód zostanie odholowany do warsztatu. Co ważne, ani za naprawę na miejscu ani za holowanie członkowie ADAC nie płacą. Te usługi są wliczone w koszty członkostwa ADAC.
Obecnie automobilklub oferuje trzy różne taryfy: standardowe członkostwo ADAC, ADAC Plus oraz ADAC Premium. Poniżej dowiesz się, ile kosztują wymienione taryfy oraz jakie usługi obejmują.

Standardowe członkostwo – wsparcie w Niemczech

Podstawowa ochrona ADAC to koszt 54 Euro rocznie. W ramach podstawowej taryfy możesz skorzystać z następujących usług:
● holowanie auta w Niemczech;
● infolinia (porady w przypadku awarii, kradzieży, wypadku itd.);
● porady prawne dotyczące ruchu drogowego, auta;
● od niedawna dostępna jest także pomoc drogowa dla rowerzystów.

Chcesz dołączyć do swojej taryfy ADAC współmałżonka lub dziecko w wieku 18-23 lata? Dodatkowa roczna opłata wynosi w tym przypadku 25 Euro za osobę.

ADAC Plus – wsparcie w całej Europie

Jeździsz regularnie do Polski lub chętnie podróżujesz po Europie? W takim razie zachęcamy Cię do wyboru taryfy ADAC Plus, taryfa ta obejmuje ochronę na terenie całej Europy. Koszt ADAC Plus to 94 Euro rocznie za jedną osobę. Poza wszystkim usługami dostępnymi w pakiecie ADAC dostępne są także:
● holowanie w Europie;
● wysyłka części zamiennych do Europy;
● koszty noclegu w całej Europie;
● pokrycie kosztów noclegu po kradzieży lub awarii na terenie Europy i wiele innych.
Chcesz rozszerzyć ochronę ADAC Plus na Twoich najbliższych? W takim razie musisz liczyć się z kosztami w wysokości 35 Euro za partnera/małżonka lub za dziecko 18-23 lata.

ADAC Premium – wsparcie na całym świecie

Ochrona na całym świecie to z kolei roczny koszt 139 Euro na rok. W ramach ADAC Premium możesz oczekiwać m.in.:
● holowania na terenie całego świata;
● wysyłki części i noclegów na całym świecie;
● transport do miejsca zamieszkania;
● noclegi i transport przy burzy itd.
Chcesz skorzystać z pakietu rodzinnego? To koszt 50 Euro za partnera/małżonka oraz dziecko w wieku 18-23 lata.
Potrzebujesz więcej informacji na temat ADAC? Zastanawiasz się, jaka taryfa będzie dla Ciebie najlepsza? Nasz team chętnie pomoże Ci wybrać pakiet ochrony, który sprosta Twoim oczekiwaniom! Przekonaj się!

Sprawdź jak możesz uzyskać członkostwo: +49 1520 671 3680

Shopping Cart
Scroll to Top
Zadzwoń teraz